Proszę czekać...

Śrutowanie

ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE PRZEZ TELEFON

Zamów Śrutowanie

Oferta śrutowania stali

Oddajemy do Państwa dyspozycji komorę śrutowniczą o wymiarach wewnętrznych 12,5 x 5 x 3 m. Oferujemy usługę czyszczenia strumieniowo-ściernego, za pomocą śrutowania, elementów metalowych: kształtowników, blach, konstrukcji stalowych i innych elementów.

Czynniki, które decydują o ostatecznym rezultacie procesu śrutowania to ciśnienie sprężonego powietrza, ścierniwo (czyli jego rodzaj, kształt oraz i wymiar), kąt strumienia oraz odległość dyszy od powierzchni. Nasza śrutownia należy do najnowocześniejszych zakładów tego typu w regionie. Jesteśmy w stanie zapewnić najwyższą klasę antykorozyjną C5 przez połączenie cynkowania ogniowego z malowaniem proszkowym i specjalistycznym zmatowieniu powierzchni cynkowanej w naszej śrutowni. Możliwość negocjacji cen! Śrutowanie – stopnie czyszczenia powierzchni. W zależności od wymogów możemy uzyskać następujące klasy przygotowania powierzchni (wg. normy PN-ISO 8501-1):

Klasa Sa 1

Zgrubne czyszczenie strumieniowo-ścierne – likwiduje tłuste plamy, rdzę, powłokę malarską oraz obce zanieczyszczenia

Klasa Sa 2

Gruntowne czyszczenie strumieniowo-ścierne – dopuszczalne są szczątkowe zanieczyszczenia przylegające do powierzchni

Klasa Sa 2,5

Bardziej gruntowne czyszczenie strumieniowo-ścierne, akceptowalne są drobne ślady zanieczyszczeń, np. w postaci kropek

Klasa Sa 3

Daje efekt stali jednolitej metalicznie, tzw. biały metal. W praktyce do osiągnięcia dla nowych elementów

śrutowanie nawierzchni

Śrutowanie stali

Czyścimy stal w zakresie czterech stopni skorodowania: A, B, C lub D. Czyszczenie strumieniowo-ścierne jest niezbędną czynnością poprzedzającą proces malowania lub galwanizowania stali. Materiał do śrutowania musi mieć powierzchnię odtłuszczoną, suchą, bez śladów zaolejenia i mokrej farby. Wady szwów spawalniczych, rozwarstwienia, ostre krawędzie ujawniające się podczas obróbki strumieniowo-ściernej powinny być usunięte.

Nasze zdolności produkcyjne pozwalają na obróbkę elementów o wymiarach:
 • maksymalna długość: 12.000 mm
 • maksymalna szerokość: 4.000 mm
 • maksymalna wysokość: 2.900 mm
 • maksymalny ciężar: 8.000 kg

Piaskowanie

Piaskowanie – proces technologiczny polegający na czyszczeniu lub kształtowaniu dowolnej powierzchni materiałem ściernym w strumieniu sprężonego powietrza, ewentualnie cieczy. Efekt piaskowania jest podobny do szlifowania, jednak czyszczona powierzchnia jest równiejsza i uzyskuje wymaganą do malowania szorstkość, a także nie ma problemów z czyszczeniem trudno dostępnych rogów lub zakrzywień. Występują następujące klasy piaskowania, od najlepszej: SA3, SA2.5, SA2, SA1 oraz “stoczniowe” – SA1.5. Klasa SA3 możliwa jest do uzyskania tylko na nowej blasze.

Śrutowanie stali na najwyższym poziomie

Wybierając śrutowanie stali oferowane przez SANDC możesz mieć pewność, że usługa zostanie wykonana na najwyższym poziomie. Dzięki doskonałemu zapleczu technologicznemu, m.in. komorze śrutowniczej o wymiarach wewnętrznych 12,5 x 5 x 3 m., możemy podjąć się nawet najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych zleceń. Co możemy Ci zaoferować? Przede wszystkim czyszczenie strumieniowo-ścierne, wykonywane za pomocą śrutowania. W ten sposób pracujemy nad wszelkimi elementami metalowymi – kształtowniki, blachy, konstrukcje stalowe, czy inne elementy metalowe nie są nam straszne.

  Zamówiłem śrutowanie

  W SANDC zamówiłem śrutowanie stali, bo słyszałem, że robicie dobrą robotę. Nie zawiodłem się. Wygodny kontakt telefoniczny, szybka wycena, racjonalna cena i szybka realizacja. Czego chcieć więcej?
  Dodane: 2019-11-04
  Pozytywnie zweryfikowany komentarz

Dodaj komentarz

Ocena*

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *