Proszę czekać...

Malowanie proszkowe

Malowanie proszkowe to sprawdzona i skuteczna metoda

Lakiernictwo proszkowe jest technologią polegającą na nanoszeniu farby w postaci proszku na elementy metalowe, a następnie utwardzaniu powierzchni. Do nakładania farby proszkowej na powłokę metalową stosuje się technikę natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego. Zakres malowania proszkowego dotyczy wykonywania powłok na materiałach stalowych, aluminiowych oraz odlewach i stopach pochodnych.

Brak szkodliwych związków

Proszki stosowane przy malowaniu proszkowym są wolne od niezdrowych substancji rozpuszczalnikowych.

Jeszcze większa wydajność

Proszki są wydajniejsze od farb – do zabezpieczenia danego elementu wystarczy tylko jednak warstwa.

Doskonała ochrona

Warstwa proszkowa doskonale chroni powierzchnię przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

#

Malowanie proszkowe

Malujemy według palety RAL. Adres strony pomocny przy wyborze koloru: www.barwy.net/paleta_ral.php Jeżeli interesują Państwa inne kolory (np.: antyczny, widoczny na samym dole strony) wówczas prosimy o kontakt. Prosimy również o podanie odcienia (mat, półmat, błyszczący). Wymiary detali, które możemy pomalować: 8m x 2,5m x 1,5m.

Zastosowanie:
  • okna, bramy, przęsła,
  • regały sklepowe, magazynowe, warsztatowe i laboratoryjne,
  • profile, blachy, grzejniki, rynny,
  • meble ogrodowe, elementy mebli domowych,
  • artykuły sportowe, rehabilitacyjne.

Malowanie proszkowe w pigułce

Proces malowania proszkowego nie jest aż tak skomplikowany, jak mogłoby się to wydawać. Dla wprawionego fachowca jest to przyjemna i szybka przygoda – pod warunkiem oczywiście, że miejsce pracy jest odpowiednio wyposażone. Farba proszkowa twardnieje w temperaturze między 140 a 200 stopnicami Celsjusza, w związku z czym wymaga odpowiedniego pieca i warunków. Jako że nie jest to proces, jakiego można dokonać samemu w domu, trzeba liczyć się z kosztami wykonania usługi.

Malowanie proszkowe to niezwykle popularna technika w lakiernictwie. Powierzchnia lakierowana za jej pomocą jest wyjątkowo odporna na szkodliwy wpływ czynników zarówno atmosferycznych, jak i mechanicznych i chemicznych, dzięki czemu pomalowane elementy sprawdzą się w wielu rozmaitych branżach. Główne zalety procesu to jego uniwersalna wszechstronność i brak negatywnego oddziaływania na środowisko. Malowanie proszkowe jest zatem nie tylko ekonomiczne, ale i ekologiczne!