Proszę czekać...

Śrutowanie

Śrutowanie stali

Oddajemy do Państwa dyspozycji komorę śrutowniczą o wymiarach wewnętrznych 12,5 x 5 x 3 m. Oferujemy usługę czyszczenia strumieniowo-ściernego, za pomocą śrutowania, elementów metalowych: kształtowników, blach, konstrukcji stalowych i innych elementów.

Czynniki, które decydują o ostatecznym rezultacie procesu śrutowania to ciśnienie sprężonego powietrza, ścierniwo (czyli jego rodzaj, kształt oraz i wymiar), kąt strumienia oraz odległość dyszy od powierzchni. Nasza śrutownia należy do najnowocześniejszych zakładów tego typu w regionie. Jesteśmy w stanie zapewnić najwyższą klasę antykorozyjną C5 przez połączenie cynkowania ogniowego z malowaniem proszkowym i specjalistycznym zmatowieniu powierzchni cynkowanej w naszej śrutowni. Możliwość negocjacji cen! Śrutowanie – stopnie czyszczenia powierzchni. W zależności od wymogów możemy uzyskać następujące klasy przygotowania powierzchni (wg. normy PN-ISO 8501-1):

Klasa Sa 1

Zgrubne czyszczenie strumieniowo-ścierne – likwiduje tłuste plamy, rdzę, powłokę malarską oraz obce zanieczyszczenia

Klasa Sa 2

Gruntowne czyszczenie strumieniowo-ścierne – dopuszczalne są szczątkowe zanieczyszczenia przylegające do powierzchni

Klasa Sa 2,5

Bardziej gruntowne czyszczenie strumieniowo-ścierne, akceptowalne są drobne ślady zanieczyszczeń, np. w postaci kropek

Klasa Sa 3

Daje efekt stali jednolitej metalicznie, tzw. biały metal. W praktyce do osiągnięcia dla nowych elementów

#

Śrutowanie

Czyścimy stal w zakresie czterech stopni skorodowania: A, B, C lub D. Czyszczenie strumieniowo-ścierne jest niezbędną czynnością poprzedzającą proces malowania lub galwanizowania stali. Materiał do śrutowania musi mieć powierzchnię odtłuszczoną, suchą, bez śladów zaolejenia i mokrej farby. Wady szwów spawalniczych, rozwarstwienia, ostre krawędzie ujawniające się podczas obróbki strumieniowo-ściernej powinny być usunięte.

Nasze zdolności produkcyjne pozwalają na obróbkę elementów o wymiarach:
  • maksymalna długość: 12.000 mm
  • maksymalna szerokość: 4.000 mm
  • maksymalna wysokość: 2.900 mm
  • maksymalny ciężar: 8.000 kg

Piaskowanie

Piaskowanie – proces technologiczny polegający na czyszczeniu lub kształtowaniu dowolnej powierzchni materiałem ściernym w strumieniu sprężonego powietrza, ewentualnie cieczy. Efekt piaskowania jest podobny do szlifowania, jednak czyszczona powierzchnia jest równiejsza i uzyskuje wymaganą do malowania szorstkość, a także nie ma problemów z czyszczeniem trudno dostępnych rogów lub zakrzywień. Występują następujące klasy piaskowania, od najlepszej: SA3, SA2.5, SA2, SA1 oraz „stoczniowe” – SA1.5. Klasa SA3 możliwa jest do uzyskania tylko na nowej blasze.